Toronto Film Festivali’nin Online Platformu Gösterime Başladı

223 Okunma

Covid-19 nedeniyle birçok festival ve etkinlik ertelenmiş ancak film festivallerinin bir kısmı ertelenmek yerine online olarak gösterimleri yapmak istemişti. Online festivallerden biri olan Toronto Film Festivali’nin online platformu TIFF Bell Lightbox an itibariyle faaliyete geçti. Guest of Honour ve First Cow gibi yeni filmlerin yer aldığı platformda. Birçok film kiralanıp izlenilebiliyor.

Festival Hem Fiziki Hem De Online Gerçekleşecek

Türkiye’de içlerinde olmak üzere birçok ülkede sinemalar pandemi sürecince yasaklanmış, ancak sonbahar aylarına doğru sinema salonlarının tekrar açılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Bununla beraber birçok film festivali de fiziki festivaller için çalışmaya başladı. Bu festivallerden biri de 45. Toronto Film Festivali. 45. Toronto Film Festivali’nin çok önemli bir detayı bulunuyor. Bu detay da, festival hem fiziki hem de online olarak gerçekleştirilecek.

Festival Geçmişe Göre Çok Farklı Olacak

45. Toronto Film Festivali yönetimi tarafından yapılan açıklamada, bu yılki festivalin Covid-19 virüsü nedeniyle çok farklı olacağını. Geçmişteki festivallere nazaran daha az filmlerin yer alacağını belirtti. Bu yıl yapılacak festivalde tahmini olarak 50 film yer alacak. Ayrıca filmler gibi festival ziyaretçileri de bu yıl diğer yıllara nazaran çok daha az olacak. Festivalin online platformda yayınlanan ilk filmler arasında Kelly Reichardt’ın First Cow filmi ve Atom Egoyan’ın yönetmenliğini üstlendiği Guest of Honour yer alıyor. Şuan sadece Kanada’da aktif şekilde kullanılabilen platformun kiralama ücretleri 5.99 ila 12.99 dolar arası değişiyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Toronto Film Festivali’nin Online Platformu Gösterime Başladı