Sundance Film Festivali Online Gerçekleştirilecek

168 Okunma
Covid-19 öncesi Londra'da yapılması beklenen Sundance Film Festivali, virüs nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek.

Covid-19 salgını nedeniyle dünyada neredeyse tüm etkinlikler ya ertelendi ya da iptal edildi. Hatta ülkemiz Türkiye de başta olmak üzere birçok ülkede sinema salonları hala kapalı halde duruyor. Ancak dünya genelinde gerçekleşmesi beklenen festivaller iptal veya ertelenmek yerine online olarak yapılıyor. Online olarak gerçekleştirilecek film festivallerinden bir tanesi de Sundance Film Festivali olacak.

Online Festival İçin Ekip 7/24 Çalışıyor

Covid-19 öncesi Londra’da yapılması beklenen Sundance Film Festivali, virüs nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek. Film festivalinin diğer festivallerle arasında çok fark olmaması için festival ekibi 7 gün 24 saat çalışıyor. Uncle Frank isimli drama filmiyle açılışı yapılacak online festival birçok etkinliğiyle izleyiciye gerçek bir festival havası verecek.

Online Sundance Film Festivali 7-9 Ağustos Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek

Sundance Film Festivali herhangibir aksaklık yaşanmaz ise 7-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin ilk açılışı, Alan Ball’un yazıp yönettiği ayrıca Paul Bettany’in başrol oynadığı “Uncle Frank” drama filmiyle yapılacak. Bununla beraber Zeina Durra’nın hem yazıp hem yönettiği, Mohamed Hefzy’nin yapımcılığını üstlendiği ve Andrea Riseborough, Michael Landes, Karim Saleh ve Shahira Fahmy gibi isimlerin yer aldığı Luxor filmi de cumartesi günü ilk gösterimini yapacak. Online festivalin kapanışı ise “Boys State” filmiyle yapılacak. Yönetmenliğini, Amanda McBaine ve Jesse Moss’un üstlendiği Boys State filmi temsili bir hükümet kurmak için bir araya gelen 17 yaşındaki çocukların hikayesini anlatıyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sundance Film Festivali Online Gerçekleştirilecek