Tenet Filminde Yeni Gelişme: Ertelenebilir

250 Okunma
Covid-19 nedeniyle aylarca kapalı kalan sinema salonları, birkaç hafta içinde açılacak olmanın sevincini yaşıyor. Ayrıca, Christopher Nolan'ın Tenet filmi için sabırsızlanan sinema salonları, bu haberimize biraz üzülebilir. Covid-19 nedeniyle birçok kez ertelenen Tenet filmi 12 Ağustos tarihinde vizyona girmeyi planlıyordu. Ancak MKM Partners'ın endüstri analisti Eric Handler, yaptığı son açıklamayla, virüslü hasta sayısının tekrar yükselişe geçmesi nedeniyle Tenet filminin planlandığı gibi 12 Ağustos tarihinde yayımlanamayacağını bildirdi.

Covid-19 nedeniyle aylarca kapalı kalan sinema salonları, birkaç hafta içinde açılacak olmanın sevincini yaşıyor. Ayrıca, Christopher Nolan’ın Tenet filmi için sabırsızlanan sinema salonları, bu haberimize biraz üzülebilir. Covid-19 nedeniyle birçok kez ertelenen Tenet filmi 12 Ağustos tarihinde vizyona girmeyi planlıyordu. Ancak MKM Partners’ın endüstri analisti Eric Handler, yaptığı son açıklamayla, virüslü hasta sayısının tekrar yükselişe geçmesi nedeniyle Tenet filminin planlandığı gibi 12 Ağustos tarihinde yayımlanamayacağını bildirdi. California, Texas ve Florida gibi sinema salonlarının çok fazla olduğu şehirlerde vaka sayılarının oldukça yükseldiğini söyleyen Handler, Tenet filminin vizyon tarihinin değişebileceğini söyledi.

Sağlık Uzmanları Sinema Salonlarının Felakete Yol Açacağını Düşünüyor

Tenet filmi haricinde Disney’in yapımını üstlendiği Mulan filmi de Ağustos ayında yayımlanmayabilir. Henüz yetkililerden teyitli bir paylaşım gelmese de, eleştirmenler tarafından yapılan birçok yorum, Tenet ve Mulan filminin Ağustos ayında yayımlanamayacağı yönünde. Amerika’da gittikçe yükselen korona virüs salgını, sinema piyasasını bir hayli etkilemiş durumda. Hatta birçok eleştirmen, sinema salonları açılsa bile, büyük bir canlanma yaşanmayacağını söylüyor. Birçok sinema salonu zinciri korona virüs salgını için büyük bir titizlikle mekanlarını dezenfekte edip, korona virüsüne uygun dizayn etse de, sağlık uzmanları sinema salonlarının açılması, korona virüsünü büyük ölçüde etkileyeceğini düşünüyor.

Sinema Zincirleri Beklentilerini Düşürmüş Durumda

Büyük sinema zincirlerinden biri olan Handler yaptığı açıklamada, 2020 gişelerinin bir önceki tahminlerine göre %60 ila %70 düşürdüklerini söyledi. Korona virüs salgını nedeniyle büyük bir maddi zarara uğradıklarını belirten Handler, yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde gişe hasılatlarının yüksek olacağını iddia ediyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Tenet Filminde Yeni Gelişme: Ertelenebilir