Top Gun: Maverick Yönetmeni Joseph Kosinski Açıklamalarda Bulundu

166 Okunma
top-gun-maverick-joseph-kosinski

Bir aydır vizyonda olan Top Gun: Maverick bu yılın en başarılı filmlerin arasına adını yazdırmayı başardı. Joseph Kosinski’nin bu başarısı 1986 yılında vizyona giren Top Gun filmine yaptığı atıflara ve detaylara gösterdiği öneme bağlıdır. Top Gun : Maverick‘in başrolü olan Tom Cruise ve filmin yönetmeni Joseph Kosinski, CinemaBlend’in düzenlediği ReelBlend Podcast’inde Top Gun: Maverick‘in yapımı hakkında detaylıca konuştular.

Joseph Kosinski şunları söyledi:

Serinin ilk filmi olan Top Gun‘da çalışan birkaç kamera operatörüm vardı ve filmimizde orijinal film üzerinde çalışan birkaç ekip üyesi bulunuyor. Bunlardan biri yerden havayı çeken kameramandı ve bana yerden havada gerçekleşen olayların Nevada’daki belirli bir dağ zirvesinde, eğitim vadisine bakarak çekildiğini söyledi. Böylece tam olarak o zirveye geri döndük. Onunla birlikte orada 35 yıl sonra yerden havaya çekimlerimizi aynı yerden çektik. Oldukça harika bir deneyimdi.

Top Gun: Maverick sinemalarda gişe hasılatı kazanmayı sürdürürken, orijinal Top Gun filmi şu anda Paramount+ aboneliği ile izlenebilir durumda . Top Gun: Maverick kısa süre önce dünya çapında toplamda 900 milyon dolar hasılat toplamış durumda ve Mayıs ayı sonlarında sinemalarda gösterime girmesinden bu yana en çok izlenen sinema filmi durumundadır. Cinémathèque de Tanger web sitesinde film hakkında bir makale yazdı. Film, özellikle IMAX salonlarında sürükleyici deneyimi nedeniyle hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu geri dönüşler aldı.

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Top Gun: Maverick Yönetmeni Joseph Kosinski Açıklamalarda Bulundu