Blood Burn’un Başrolünde Denis Lavant!

196 Okunma
Denis Lavant

Holy Motors filminin sevilen oyuncularından Denis Lavant mafya hikayeli bir suç filmi Blood Burn’un başrolünde!

Annette filminin yönetmeni Leos Carax’ın çoğu projesinde yer alan, Fransız asıllı yıldız oyuncu Denis Lavant, Locarno Film Festivali’nin Alliance 4 Development kategorisinde sunulmaya devam eden Fransız-Gürcü mafya filmi Blood Burn’da kadronun başında yer alacak. Claire Denis’in Beau Travail filminde de tanıdığımız Lavant, Holy Motors filmiyle Cesar Ödülü’ne aday gösterilmişti. Denis Lavant, Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki yerel bir mafya babası rolünü üstlenecek, filmin başrolünde olduğunu da hatırlatalım.

Filmin yönetmen koltuğunda ise, ilk uzun metraj filmini çeken I See kısa filmiyle tanıdığımız Akaki Popkhadze oturuyor. 13 yaşında iken Gürcistan’dan Fransa’ya göç etmiş olan yönetmen Akaki Popkhadze, Fransa’da Nice kentinde yoksul mahallerde yaşantısını dayatarak Blood Burn’e eklemeye çalışıyor. Filmde, yerel Gürcü topluluğundan  bir liderin öldürülmesi ile  aksiyon başlıyor. Liderin oğlu Tristan, kocasının ölümüne üzülen annesiyle başa çıkmakta ve Ortodoks bir rahip olmaya çalışmaktadır. Ağabeyi Gabriel, ailesinin şerefini kurtarmak için uzun bir yoldan geri döner. İki kardeş, Fransa’da yerel bir mafya babasını tuzağa düşürmeye çalışacaktır.

Film Cannes merkezli yapım şirketi olan Adastra Films ve Gürcü asıllı yapım şirketi Gemini ile anlaşmış, Locarno Film Festivali’nde üçüncü bir ortak yapım şirketi arıyor. Filmin yönetmenliğini Akaki Popkhadze üstlenirken, filmin müziklerini Oscar adayı Mandariniid filminin Gürcü asıllı müziseni Niaz Diasamidze yapacak.

Bilim kurgu filmleri kategorisinin sevilen filmlerinden Holy Motors’u halen izlemediyseniz film izle sitesi ile izleyebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Blood Burn’un Başrolünde Denis Lavant!