Saf – Kısa Tavsiyeler

136 Okunma
Saf

Geçtiğimiz yıl vizyona giren yerli filmlerden “Saf” filmine gelin bir göz atalım!

Saf filmiyle birlikte Türkiye’de sosyokültürel ve ekonomik gelişimin ne gibi noktalarda olduğunu anlamak mümkün olacak. Türkiye, Almanya ve Romanya işbirliği ile çekilen filmin ana teması kentsel dönüşüm. Doğrudan dram türünü kapsıyor ve 19 Nisan 2019’da Türkiye’de gösterime sunuldu.

Fikirtepe birçok şirket ve kentsel dönüşüm planı için ilk durak olmuştur. Kentsel dönüşümün en yoğun şekilde yaşandığı bölgede filme konu olan hikâyenin kahramanları ise Kamil ve Remziye isimli çift oluyor. Hemen yan mahallede başlayan inşaatlarda çalışarak geçimini sağlayan Kamil ilginç bir ikileme düşüyor. Bir yandan yıllardır oturdukları mahallenin adım adım yıkıldığını ve yerine binaların dikildiğini görüyor. Hatta buna dahil oluyor. Bir yandan ise mahallede psikolojik ve sosyal anlamda bambaşka bir düşünce doğuyor. Dolayısıyla herkesin etkilendiği bir psikolojik kaos ile Saf filmi bizleri kendisine çekebilecek gibi duruyor.

Filmde Onur Buldu, Erol Afşin, Saadet Işıl Aksoy, Ebru Ojen Şahin ve Ümmü Pütgül başta olmak üzere pek çok yetenekli oyuncu rol alıyor. Saf filminin yönetmenliği ve senaryosu ise Ali Vatansever’den geliyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Saf – Kısa Tavsiyeler