Kardeşler – Kısa Tavsiyeler

175 Okunma
Kardeşler

Geçtiğimiz yıl vizyona yerli filmlerden “Kardeşler” filmine gelin bir göz atalım!

Brothers ismiyle uluslararası sinema platformlarında duyurulan film Almanya, Türkiye ve Bulgaristan tarafından ortak çekildi. Türkiye’de Kardeşler ismini taşıyarak 12 Nisan 2019’da vizyona girdi. Herkesi kapsayan bir paydaya sahip olduğu için dram severler dışında da ciddi bir izleyici kitlesini kendisine çekebilir.

Çarpıcı aile ilişkilerinden birisine örnek teşkil edecek olan Kardeşler filminin günümüz ayıplarından birisine sahne olacağı aşikâr. Ailesi tarafından cezaya çarptırılan ve öldürülmesine karar verilen bir kız çocuğunun hayatı kaybetmesiyle her şey başlıyor. Onu öldüren kişi ise büyük abisi Ramazan oluyor. Fakat Ramazan yerine yaşı küçük olan Yusuf’un hapse girmesinin daha ılımlı olacağını düşünen aile kararı uyguluyor. Bu bağlamda Yusuf boşu boşuna abisinin yerine hapse giriyor ve bir noktada da engel olamadığı en büyük travma olarak kız kardeşinin ölümünden kendisini suçluyor. Beraat eden Yusuf ile beraber ailenin hayatına giren Yasemin ise tüm bu olayların tekrardan gün yüzüne çıkmasını sağlayacak karaktere dönüşüyor.

Kardeşler filminin başrol oyuncuları Yiğit Ege Yazar, Caner Şahin ve Gözde Mutluer gibi genç isimlerden oluşuyor. Bunun dışında filmin yönetmen koltuğunda oturan Ömür Atay büyük bir ivme yakalıyor. Keza senaryoyu da bizzat kendisi yazmış.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kardeşler – Kısa Tavsiyeler