Ulusal Yarışma Film Seçkisi Açıklandı!

408 Okunma
Film Seçkisi

54. Ulusal Yarışma Film Seçkisi Açıklandı!

Bu yıl ilk defa gerçekleşen ve 20-27 Ekim tarihlerinde film severlerle buluşacak olan 54. Ulusal Yarışma filmleri belli oldu.

Jüri koltuğunda Hülya Uçansu, Kadir İnanır, Nihal Yalçın, Sarkis, Sevin Okyay ve Tayfun Pirselimoğlu isimleri yer alıyor. 54. Ulusal Yarışma‘da, Ali Kemal Çınar‘ın Genco, Ayşe Toprak‘ın Mr. Gay Syria, Emre Erdoğdu‘nun Kar, Emre Yeksan‘ın Körfez,  Onur Saylak‘ın Daha, Onur Ünlü‘nün Put Şeylere, Sertan Ünver’in Blue, Yunus Ozan Korkut‘un Benim Varoş Hikayem adlı filmleri vizyonda olacak.

54. Ulusal Yarışma, 20 Ekim günü, 1. Antalya Film Şenliği’nde En İyi Film Ödülü’nü alan Halit Refiğ imzalı Gurbet Kuşları filmi ile açılışını yapacak. Ödül töreni gecesine kadar Beyoğlu Sineması‘nda gerçekleşecek gösterimlerle, 54. Ulusal Yarışma‘da yarışacak sekiz film izleyiciyle buluşacak.

26 Ekim’de gerçekleşecek ödül töreninde jürinin değerlendirdiği filmler, En İyi Film, Yönetmen, Senaryo, Kadın ve Erkek Oyuncu olmak üzere toplam beş kategoride ödüllendirilecek. Ödül alan filmler, Türkiye’nin önde gelen sanatçılardan Sarkis, Gülsün Karamustafa, Ahmet Öğüt, Güneş Terkol ve Cevdet Erek’e ait eserlerle ödüllendirilecek.

1999’dan beri Antalya Film Festivali’nde Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği – ÇASOD tarafından verilen Yıldırım Önal Anı Ödülü, Ulusal Yarışma kapsamında İstanbul’da varlığını devam ettirecek. Bu yıl Yıldırım Önal Anı Ödülü, sinema ve tiyatroda yarattığı karakterlerle Türkiye seyircisinin gönlüne taht kuran; değerli Ayşen Guruda’ya verilecek.

Ayrıca Tül Akbal Süalp, Okan Arpaç ve Ali Deniz Şensöz’den oluşan Sinema Yazarları Derneği SİYAD jürisi de bir ödül takdim edecek.
Beyoğlu Sinemasında görüşmek üzere…

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ulusal Yarışma Film Seçkisi Açıklandı!