“Doğu Ekspresinde Cinayet” Filminin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

509 Okunma
Doğu Ekspresinde Cinayet

Doğu Ekspresinde Cinayet Türkiye’de 10 Kasım 2017 tarihinde vizyona girecek.

Polisiye romanlarından neredeyse adını herkesin bildiği isim Agatha Christie’nin ünlü polisiye romanı Orient Ekspresinde Cinayet kitabından esinlenerek yapılmış olan bu filmden ilk kareler gelmeye başladı. Sindirella filminden tanıdığımız Kenneth Branagh da hayali olan dedektif Hercule Poirot olarak oynayacak.

Doğu Ekspresinde Cinayet filmi eski zamanları andırmıyor değil. Film 1935 yılında yani 1. dünya savaşından sonraki modernleşme döneminde geçiyor. İstanbul’da yolculuğuna başlayan ekspress trenin içinde öldülen bir kişinin cinayeti dedektif Hercule Poirot’un yani Kenneth Branagh tarafından bu cinayetin açığa çıkmasını konu alıyor.

1930 yıllarında ünlü bir ekspress Paris ve İstanbul arası sefer yapmaktadır. Burada bir cinayet işlenir. Ünlü bir Amerika kökenli milyoner bu trende ölü bulunur. Trende birçok yolcu ve kişi arasında ünlü dedektif Hercule Pairot da bulunur. Ancak tren bir anda kara saplanır ve durur. Yetkili kişiler gelene kadar Hercule Pairot adlı dedektifin bu olayı aydınlığa çıkarması için zaman başlar. Böylece Doğu Ekspresinde Cinayet filminin de konusu belli olur.

Doğu Ekspresinde Cinayet filminin kadrosu da bu ilk kareler sebebiyle belli oldu. Judi Dench, Lucy Boynton, Tom Bateman, Derek Jacobi, Michael Peņa, Leslie Odom Jr. , Penelope Cruz, Willem Dafoe, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer ve Daisy Ridley olarak kemik kadro karşımıza çıkacak.

Film 10 Kasım 2017 tarihinde ise Türkiye’de vizyona girecek.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • murat tan
  7 sene önce

  oldukça enteresan bir filme benziyoru çıkış tarihini öğrnememiz iyi oldu

  yorum beğen
 • Kerem Çolak
  7 sene önce

  güzel bir polisiye filmi teşekkürler

  yorum beğen
 • Atakan
  7 sene önce

  agathanın müthiş eserlereinin yeni filmi

  yorum beğen
 • mete
  7 sene önce

  bu kadının kitabını okumuştum gerçekten müthiş bir yazar

  yorum beğen
 • taner
  7 sene önce

  Bu filmi biliyorum güzel bir film olacağına inanıyorum

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

“Doğu Ekspresinde Cinayet” Filminin Çıkış Tarihi Belli Oldu!